MČR žákovských výběrů v roce 2004 – Broumy u Berouna

Po loňském triumfu východočeské oblasti, kdy jsme získali všechny tři medaile, se nám letos podařilo uhájit alespoň druhé místo, i když to bylo velmi těsné za prvním. Musím říct, že celá akce byla doprovázena řadou nepříjemných událostí, které se, doufám, nedotkly dětí, ale udolaly mě, jako organizátora celé akce. Nejdříve jsme měli půl hodinové zpoždění, protože dvě žákyně D12 nepřišly při odjezdu z VČP k autobusu. Po hledací akci byly nalezeny, jak se brouzdají v řece. Musím říct, že měly štěstí, že byly dvě, málem nejely nikam. Celá série nepříjemností pokračovala tím, že na nás nikdo už nečekal na prezentaci a dokonce pořadatelé odjeli i z ubytovny a ubytovávali nás majitelé s náhradními klíči. Na prezentaci jsme se dostavili včas, bylo 17,45 a měla být do 18,00 hodin. Takže jsme až ve 20,00 hodin byli po večeři a ubytovaní.

Druhý den byl poznamenán neustálým běháním z mety na metu, abychom uhlídali, kdo už běží. Hodně času jsem stála na špičkách v prostoru startu, kde byli připravení závodníci k předávce. I když Béďa hlásil závodníky na sběrce, přece jen při komentáři průběhu diváckým úsekem a divácké kontroly se mohlo stát, že někoho nestihne říct. Všechny naše čtyři první úseky měly stejnou trať, jen družstvo D, mělo v závěru jinou jednu kontrolu. Mělo to být výhodou, ale nebylo. Kluci tam byli dost dlouho a ostatní členové družstva již jen stahovali.

V družstvu A je třeba opravdu pochválit Jana Petrželu z LTU, který měl v kategorii H12 na úseku nejlepší čas (22,32) a dostal družstvo do hry o medaile. V áčku ještě opravdu dobře běžely Věra Mullerová z VAM, která měla na úseku v D14 druhý nejlepší čas (24,57) a Michaela Chmelařová ze SHK, která měla na úseku v D14 třetí nejlepší čas (26,47). Jan Klapal, který finišoval družstvo A měl v lese nepěkný pád a dobíhal potlučený a poškrábaný. Celkový čase áčka byl 212,04.

V družstvu B podala nejlepší výkon Jana Knapová z LPU, která měla na úseku třetí nejlepší čas (25,29) a ještě dobře zaběhli Adam Ptáček z LPU  a Tomáš Zelenka z PHK. Oba byli na úseku šestí. Celkový čas družstva byl 229,29. Šesté místo.

V družstvu C zaběhli nejlépe hoši v kategorii H12 a to Jan Čermák z LPU – čtvrtý na úseku (25,47) a Jan Mikulecký z PHK – šestý na úseku (30,40). Celkový čas družstva byl 247,10. Čtrnácté místo.

V družstvu D musím moc pochválit Jiřího Charváta z JIL (byl zařazen jako náhradník), který běžel skvěle, měl v kategorii H12 na úseku čtvrtý čas (28,44). Celkový čas družstva byl 247,12. Patnácté místo.

Kdo sleduje během let naše výsledky z MČR žákovských výběrů ten ví, že rok od roku se úspěchy střídají i s jen částečnými úspěchy. V minulosti jsme zažili i překvapení, kdy A družstvo bylo disk, ale také jsme jednou byli 1., 2., 3., 4. V loňském roce se nám tento truimf podařilo zopakovat a byli jsme 1.,2.,3. Letos byla jedna stříbrná medaile, ale dobré výsledky žáků, kteří závodili v kategoriích HD12 jsou pro nás příslibem do příštího roku. Je nutné si uvědomit, že děti jsou vystaveny nezvyklému stresu, na který nejsou všechny zvyklé. Atmosféra velkých závodů je většině mladších žáků neznámá.

Chtěla bych pochválit všechny žáky, kteří reprezentovali východočeskou oblast na MČR žákovských výběrů v roce 2004. Každý takový závod je jedním stupínkem nahoru k dobrým výsledkům v budoucnu. Děkujeme všem trenérům, kteří se těmto dětem celý rok věnují bez nároku na odměnu a ve svém volném čase. Doufám, že nám budou nápomocni při soustředěních i v roce 2005. Zase to zkusíme vyhrát. Letos to  s k o r o vyšlo.