Soustředění žákovského výběru

Ve dnech 10. až 11. září proběhlo soustředění žákovského výběru Východočeské oblasti. V sobotu svezl autobus děti do Radvanic, kde byl připraven dopolední trénink na mapě Závora. Děti měly připravené tratě, na mapách nalepené popisy, na kontrolách kleště. Trénink byl zaměřen na štafety – hromadný start po kategoriích. Během tréninku byl zraněn Martin Klouček (H12), který si zapíchl do nohy klacek a má ji teď zkrášlenou pěti stehy. Po obědě měly děti dvě hodiny odpočinek a potom se jelo na odpolední trénink na mapu Čížkovy kameny. Zde byl připraven trénink, který nutil žáky běžet samostatně. Na mapě byly tři až čtyři krátké okruhy s jednou centrální kontrolou, přes kterou do každého okruhu vybíhali. Na mapě byly nalepeny popisy všech okruhů v pořadí, v jakém každý z nich běžel. Dopoledne i odpoledne absolvovali trénink v náročném terénu.

Děkujeme za pomoc trenérům Pavlovi Petrželovi (LTU), Mirkovi Máslovi a Ivě Mádlové (oba SHK). Na stránkách Východočeské oblasti bude zveřejněn nominační list, který vychází z výsledku jarní části žebříčku VČO. Pouze u kategorie H12 budou učiněny změny z důvodu úrazů závodníků. Nominační list bude zveřejněn do 15.9.2005 a bude rozeslán všem oddílům a jeho součástí budou i informace o účasti na štafetách 24.9., dopravě a ubytování závodníků.