Elektronický archiv Mladé Fronty DNES spravovaný společností NEWTON Information Technology, s. r. o.

Zdroj: Mladá fronta DNES
Strana: 07

Vlčovská vyhrála suverénně

Mezi muži byl při choceňském lesním krosu nejrychlejší hradecký Losman

Choceň - Zcela suverénní vítězkou desátého ročníku Malé ceny Velké Verandy, lesního krosu v Chocni, se stala pardubická běžkyně Marta Vlčovská. Mezi muži se po loňském čtvrtém místě vrátil na „trůn“ hradecký Petr Losman. Vlčovská vyhrála potřetí za sebou a navíc opět zlepšila vlastní traťový rekord. Tentokrát svůj loňský výkon zlepšila o čtrnáct vteřin. „Nečekala jsem, že poběžím tak dobře. Po celou trať jsem se předháněla s hradeckým triatlonistou Petrem Šubrtem, což mi dost pomohlo,“ řekla Vlčovská, která své soupeřky deklasovala o více než minutu. V souboji dvou reprezentantek v orientačním běhu o stříbro byla úspěšnější třinecká Przyczková, jež byla o pět vteřin rychlejší než pardubická Dočkalová. Mezi muži se opět prosadil Petr Losman. Vloni se na stupně vítězů neprosadil, ale tentokrát dokázal navázat na svá tři prvenství z předchozích let. „Bylo to velmi náročné, trať byla hrozně rozbahněná, ale běželo se mi podstatně lépe než loni,“ řekl v cíli Losman, reprezentant v orientačním běhu. O třináct vteřin za Losmanem zaostal favorit závodu Roman Skalský, trojnásobný vítěz Velké kunratické. „Trať je opravdu stavěná na orientační běžce, pro nás atlety už je to extrém,“ pronesl Skalský, jenž skončil druhý. Pro bronz si doběhl Dobšíček. Jeden z dalších velkých favoritů Bulhar Čotov se musel spokojit až s pátou příčkou, když ho kromě medailistů porazil ještě pardubický Vašek.

Výsledky (4,3 km) - Muži: 1. Losman (OK 99 Hradec Králové) 15:49, 2. Skalský (Slovan Mariánské Lázně) -13, 3. Dobšíček (Jablonné) -29, 4. Vašek (AFK SKP Pardubice) -31. Ženy: 1. Vlčovská (Lokomotiva Pardubice) 19:25, 2. Przyczková (TŽ Třinec) -1:08, 3. Dočkalová (Lokomotiva Pardubice) -1:15, 4. Johanidesová (Ski Česká Třebová) -1:16.