Mladík překvapil všechny favority
Choceň

TISKNI ČLÁNEK

POŠLI EMAILEM

Přestože na trati byl třeba ještě obhájce prvenství a držitel nejlepšího času Petr Losman nebo duatlonový reprezentant Jan Vodehnal, nikdo z favoritů nedokázal sesadit Jakuba Erbera z vedoucí příčky. Devatenáctiletý běžec z Nového Města nad Metují se stal nečekaným vítězem Malé ceny Velké verandy v Chocni, druhého závodu Zimní hradubické ligy. "Cítil jsem, že mám velkou formu. Přesto jsem trochu překvapen, že jsem porazil takové borce," přiznal Erber, který 4,3 kilometry dlouhý lesní kros s náročným profilem a intervalovým startem zaběhl za 16:05 minuty. "Na této trati jsem startoval poprvé. Od startu jsem běžel sám, pouze jsem předbíhal pomalejší soupeře," uvedl Erber. Zatímco v soutěži mužů skončil loňský vítěz Losman až čtvrtý, mezi ženami dokázala Marta Vlčovská své prvenství obhájit. Nejlepší vytrvalkyně Pardubického kraje dokonce o 22 vteřin zlepšila traťový rekord a druhou v pořadí Kuncovou porazila o téměř minutu. "Mám sice naběháno méně než vloni, ale snažila jsem se naladit formu právě na tento závod. Povedlo se mi to na sto procent," prohlásila Vlčovská.

Výsledky - Muži do 39 let: 1. Erber (SK Nové Město nad Metují) 16:05, 2. Hubáček (TJ Nové Město na Moravě) 16:10, 3. Dobšíček (Jablonné) 16:26, 4. Losman (OK99 Hradec Králové) 16:45, 5. Zřídkaveselý (SK Žabovřesky) 17:01, 40-49 let: 1. L. Filip (AC Choceň) 17:07, 2. Čivrný (Slovan Liberec) 17:18, 3. Stránský (Iscarex Česká Třebová) 17:42. Dorostenci: Krčál (LOko Pardubice) 17:52, 2. Šlajs (KOB Choceň) 18:00, 3. Komanec (Slavia Hradec Králové) 18:03. Ženy: 1. Vlčovská (Loko Pardubice) 19:39, 2. Kuncová (Želva Skořenice) 20:33, 3. Przyczková (TŽ Třinec) 21:16. Dorostenky: 1. Fukátková (Loko Pardubice) 22:28, 2. Škodová (KOB Choceň) 23:20, 3. J. Juračková (Loko Pardubice) 23:41.